PRESSITEADE
Eesti Rahvaülikoolide Liit
18.04.2023

Neljapäeval, 20. aprillil kell 18 alustab Juhan Kunderi Rahvakoolis tasuta kogukonnaring “Kodanikuks olemise ABC”, ringi eestvedaja on Maia Simkin.

Kogukonnaringis õpitakse koos teistega läbi arutelude, millised on meie kui kodanike õigused ja kohustused, kuidas otsuseid mõjutada, mis on riigi ja mis omavalitsuse vastutusala ning kuidas kogukondlikele probleemidele/väljakutsetele juhtumipõhiseid lahendusi leida.

Rahvakooli ja kogukonnaringi eestvedaja Maia sõnul ei julge paljud oma arvamust välja öelda. “Olen töötanud 22 aastat kohalikus omavalitsuses ja näinud, kui demokraatiavõõrad on inimesed, kui palju nad kardavad. Kodanikuharidus ongi meie meelest pigem selline koolitus, kus tulevad inimesed kokku ja igaühel ongi oma arvamus, mitte ühe õpetaja arvamus. Pigem paneme inimesed ise mõtlema, ise kuulama, ise rääkima,” selgitab ta.

Ettevõtmine toimub kuuel järjestikusel neljapäeval, kokkusaamised kestavad 2 või 4 akadeemilist tundi korraga. Lisaks eestvedaja teemajuhatustele, diskussioonidele ja ajurünnakutele on kogukonnaringi paaril korral kaasatud ka lektor.

Kogukonnaringiga saab veel liituda, registreerides end kunderi.rahvakool@mail.ee või 527 7235 (Maia). Ring toimub Juhan Kunderi Rahvakooli õppesaalis, sissepääs läbi Inglise Aia, Niine 4, Rakvere.

Lääne-Virumaa on esimene maakond, kus kogukonnaring alustab, nädal peale eestvedajate koolituse lõppu. Eesti Rahvaülikoolide Liidu projekt toob kogukonnaringi sel aastal igasse maakonda. Projekti “Kodanikuks olemise ABC” rahastab Norra Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga. Projekti kohta lähemalt: www.rahvaulikoolideliit.ee/projektid/acf/

Lisainfo: 

Marii Saarlaid
ERLi projekti koordinaator
Tel. 5358 3857
marii@ktg.edu.ee

Maia Simkin
Kogukonnaringi eestvedaja
Juhan Kunderi Rahvakool
Tel. 527 7235
kunderi.rahvakool@mail.ee